OLAN Sp. z o.o. to jeden z najprężniej rozwijających się producentów rusztowań i szalunków w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

Założona została pod koniec 2006 roku w wyniku połączenia kapitału litewskiego, polskiego i norweskiego z wieloletnim doświadczeniem w produkcji konstrukcji stalowych i aluminiowych oraz jej zastosowaniach dla budownictwa.

Działalność gospodarczą spółka OLAN rozpoczęła w styczniu 2007 roku. Swoją działalność prowadzimy aktualnie na terenie Polski i krajów Unii Europejskiej. Zamówienia realizujemy w oparciu o zakładowy system kontroli jakości produkcji zgodny z normą PN-EN 1090. Celem spółki OLAN jest współpraca w dziedzinie produkcji rusztowań stalowych i aluminiowych w celu sprostania ogromnemu zapotrzebowaniu rynku rozwijającej się dynamicznie polskiej i europejskiej gospodarki. OLAN oferuje szeroki zakres wysokiej jakości produktów i specjalistycznych usług oraz myśli technicznej, niezbędnych w osiąganiu najbardziej przemyślanych rozwiązań dla szeroko pojętej branży budowlanej.W swoich działaniach wykorzystujemy długoletnie doświadczenie i know-how naszych zagranicznych partnerów.

Otwartość na potrzeby klienta oraz wysoka jakość oferowanych produktów i usług to znak firmowy i jeden z głównych priorytetów w działalności naszej spółki. Dzięki znajomości rynku i potrzeb współczesnego budownictwa, przygotowaliśmy bogatą ofertę dopasowaną do indywidualnych potrzeb Klientów z branży budowlanej i doskonale służącą do rozwiązywania wszelkich problemów występujących na budowach. W uzupełnieniu do tego OLAN oferuje szeroki wachlarz usług zaczynając od doradztwa poprzez indywidualne projektowanie, na wyprodukowaniu specjalnych konstrukcji i pomocy w ich wdrażaniu kończąc.

Ludzie są fundamentem firmy i jej niepodważalnym kapitałem. Spółka zatrudnia doskonałych inżynierów oraz wykwalifikowanych spawaczy i ślusarzy z wieloletnim doświadczeniem, uzyskanym w najbardziej renomowanych przedsiębiorstwach produkcyjnych, znajdujących się w regionie. Znaczącym atutem jest także bogate, ponad dwudziestoletnie doświadczenie kierownictwa firmy w branży rusztowań i deskowań oraz lekkich konstrukcji spawanych z aluminium. To wszystko sprawia, że OLAN służy swoim klientom wszechstronną wiedzą i profesjonalnym podejściem we wdrażaniu rozwiązań z dziedziny rusztowań fasadowych, przestrzennych, przejezdnych, specjalnych konstrukcji wykonywanych z rusztowań oraz konstrukcji spawanych z aluminium.

Aluminium to materiał, który znajduje coraz szersze zastosowanie w budownictwie. Jego zalety to znakomita wytrzymałość w połączeniu z niewielką masą, co sprawia, że konstrukcje z aluminium są lekkie, stabilne i bezpieczne. Duże znaczenie ma wielokrotnie większa od stali odporność na korozję. Te zalety aluminium sprawiają, że coraz częściej jest wybierane, jako podstawowy materiał do produkcji rusztowań i podobnych konstrukcji. OLAN także preferuje aluminium, czego dowodem są znakomite rozwiązania zastosowane w produktach naszej spółki.

Nowoczesne rozwiązania i wykonawstwo w oparciu o najnowsze zdobycze techniki przemysłowej i informatyki to specjalność naszej spółki. Każde, najbardziej niestandardowe i skomplikowane zamówienie stanowi dla nas wyzwanie i inspirację. W 2007 roku wdrożyliśmy do wykonawstwa szereg elementów rusztowania dostosowanego do warunków panujących w Norwegii. System został opracowany wyłącznie w oparciu o komponenty aluminiowe i ma wysokie parametry użytkowe. Jest stosowany głównie na platformach wiertniczych na Morzu Północnym.Nasze wyroby spełniają wszelkie wymogi norm polskich i europejskich, czego dowodem są certyfikaty bezpieczeństwa wydane przez INSTYTUT MECHANIZACJI BUDOWNICTWA I GÓRNICTWA SKALNEGO w Warszawie

Jesteśmy solidnym partnerem stawiającym na jakość, rzetelność i terminowość realizacji. Dysponujemy koniecznym potencjałem i mamy duże ambicje. Nasze umiejętności koncentrujemy na nadrzędnym celu – zadowoleniu klienta!

Menu